Hangi doktora tedavi varis damarlar

Hastalık ile ilgili damarlar, bacak, araştırıyor ve tedavileri doktor damar cerrahı. Bir uzman böyle bir dar spektrumlu bulmak her zaman mümkün değildir sıradan yerel bir klinikte, bu yüzden sık sık atamak için tedavi varis, muhasebe, yardım, vasküler cerrahlara.

Damar cerrahı — bu bir uzman vardır gerekli bilgi, hem de kesinlikle geçtiğimiz belgelendirme amacıyla ona doğru teşhis ve tedavisi damar hastalıkları. damar cerrahı, sırayla, doktor dar spektrumlu bir teşhis, tedavi ve önlenmesi tutar varis. Yardım istemek için bu uzmanlara ihtiyaç zaten en ilk belirtileri hastalıklar.

tedavi varis

Doktorunuz yardımcı olacaktır zamanında tedavi başlangıç aşamasında varis de sunacak etkili yöntemler bu hastalığın önlenmesi için, var olanlar için kalıtsal ya da edinilmiş yatkınlık onun ortaya çıkması. Çalıştırarak varis ve zamanında doktora başvurarak mümkün ağırlaştırmak aktif hastalığı geliştirmek için, ve daha sonra ameliyat olmadan tedavi mümkün olacaktır.

Doktor damar cerrahı yapan tedavi:

 • varis bir varis;
 • damar damarlar;
 • konjenital anomalileri, vasküler;
 • varis pelvik;
 • ven trombozu.

Ne zaman bir uzmana gerek

Edebilmek için önemlidir anlamak için kendi vücut ve duymak ilk sinyalleri, yani ihtiyaç anında itiraz vasküler cerrah. Başlar düşünmeye, hangi doktor tedavileri varis bacaklarda, gerekli durumlarda varsa:

 1. sonra uzun bir yürüme mesafesinde görünür ağırlık hissi, alt ekstremite;
 2. kendi ayakları üzerinde görünür aşırı şişlik;
 3. kasları düzenli olarak kavramak da nöbetler, çoğunlukla geceleri;
 4. ayakları ağrıyan ve ortaya çıktı, sözde, yanma hissi;
 5. fark, deri altında görebilirsiniz örümcek damarlar kırmızı veya mavi renk;
 6. viyana çelik belirgin şişmeye .

Bu belirtileri görürseniz, mutlaka bir doktora danışın, çünkü sadece yetkili uzman ekarte veya onaylamak için tanı varis.

Eğer damar cerrahı varlığını doğruladı hastalıkları, varis, ama yine de gerek yok, bir işlemi yürütmek, bir şey yaparak tüm doktor tavsiyesi kolayca sorunu kurtulmak. En önemlisi, düzenli olarak takip edilmesi tüm reçeteleri.

Daha yapan damar cerrahı

Anlamak için hangi doktora başvurmaları konusunda varis memleketi, değer anlamak gibi, hangi tedavinin geçiriyor. Yani, doktor damar cerrahı devreye girer:

 • ilaç tedavisi ile;
 • yürütülmesi fizyoterapi;
 • ayarlama diyet ve yaşam tarzı genel olarak;
 • terapi kullanarak radyo frekansları;
 • sülükler.

Çok sık bir uzmanı atar topikal tedavi, hem de önerir giyen özel basınç iç çamaşırı. Tedavi varis son derece nadir, sadece ileri durumlarda, harcama ameliyatla. Hastalığın erken dönemlerinde ameliyat hala önlenebilir.

Bir sorun ile karşı karşıya, ve öğrenmek için hangi doktor tedavileri varis gereken randevu almak. İlk damar cerrahı yapacak ilk muayene ve reçete için gerekli araştırma, ona yardımcı olacak doğru bir teşhis. Tam bir görüş hastalığın derecesi, teslim, gerekli kan testleri.

Yargılamak için sahne varis değil, sadece onun harici bulgular, vasküler cerrah gönderir hastanın uzmanları ULTRASON tanı. Büyük olasılıkla, doktorunuz hemen verecek koordinatları ve yön sormak gerekir.

ULTRASONOGRAFİ tanı için yardımcı olacaktır taramak viyana, vana durumunu değerlendirmek, ortaya, dolaşım bozuklukları ve tromboz varlığı. Aldıktan sonra tüm bilgileri uzmanlardan ULTRASON-tanı, damar cerrahı, oluşturmak mümkün olacak oldukça tam bir resim hastalıklar ve muhtemelen önlemek için ameliyat.

Eğer aynı durum damarlar imkansız belirlemek için ULTRASON kullanarak, o zaman hasta gönderen manyetik rezonans veya kontrast prosedürü (ile yapılır x-ışını radyasyon).

Bir angiologist ve damar cerrahisi

nasıl tedavi varis

Kapsamlı bir tedavi varis çok sık olumlu sonuçlar verir gibi hızlı değil istiyorum. Çoğu durumda ihtiyaç duyulduğunda ayarlamalar tedavi süreci. Bu yüzden daha iyi olacağını önceden bilmek, hangi doktor varis tedavileri şehirde belirlenir ve belirli bir uzman yapacak ve tashih tedavi tamamen tüm aşamasında.

Tanımladıktan sonra, hangi doktora gitmek gerekir karar hangi bir sağlık kuruluşuna başvurmak. Klinikler pratisyen doktorlar, meşgul, tedavi, kan damarları ve harcamak sadece ilaç ve konservatif tedavi varis. İçin uzman kabul gereken ilk şey ziyaret terapist özeti için gerekli yön.

Eğer ziyaret dr. getirmez hiçbir meyve, yani konservatif tedavi varis yeterli olacaktır, o zaman size önerecektir hitap damar cerrah.

Çok sevmiyorum hayatta kalmak için uzun kuyruklar doktorlar, ancak hemen almak vasküler cerrah veya damar cerrah normal poliklinik imkansız. Böyle bir durumda, hemen hemen her şehirde mevcuttur ücretli tıp merkezleri nerede da bulunduğu bir konaklama deneyimi sorunsuz randevu almak, doğru uzmana. Doktor götürecek belirlenen gün ve saatte, muayene, reçete, gerekli muayene ve açıklayacaktır özü yaklaşan bir tedavi.

Eğer yine de böyle bir sorunla karşılaşırsanız varisli damarlar, değmez ertelemek ziyaret eder daha sonra. Daha kolay işlemek için başlangıç aşamaları varis, henüz fark çevredeki daha bağlamak cerrahi müdahale ve operasyonlar talimatları venöz oluşumlar, hangi, sırayla, olabilir, geride bırakmak çirkin izleri ve yara izleri.